Az érszűkület kezelését meghatározza a szűkület anatómiai elhelyezkedése, a szűkület mértéke és annak a szervezetre gyakorolt hatása (tüneteket okoz-e? mennyire befolyásolja a beteg életminőségét?). Nem minden érszűkület igényel azonnal műtéti megoldást. A jól beállított gyógyszeres kezelés, vagy infúziós értágító kezelés sokszor első lépésként elégnek bizonyul, jelentős javulást hozhat.
Súlyosabb esetben, kiterjedt elváltozás esetén először pontos diagnosztikára van szükség (duplex ultrahang, érfestés, CT angiographia, MR angiographia). Amennyiben lehetőség van rá, első választandó módszer a szűkült szakasz tágítása és fémháló (stent) behelyezése. Ez a módszer bőrön keresztül, tűszúrásból elvégezhető, rövid kórházi kezelést igénylő beavatkozás, kis megterhelést jelent, rossz általános állapot, súlyos társult betegségek jelenléte esetén is elvégezhető.
Hosszabb szakaszú vagy kiterjedtebb elzáródás esetén érsebészeti műtétre van szükség. Ez mindenképpen egy hosszabb folyamat, többnapos kórházi kezeléssel, hosszabb rehabilitációval, azonban alkalmas a műtét előtti állapot, keringés helyreállítására. Az érműtét lehet értisztítás (az eret kinyitjuk, az elzáródást okozó meszes felrakódást eltávolítjuk, majd az eret összevarrjuk), lehet áthidalás (bypass műtét: az elzárt érszakasz a helyén marad és egy saját testből származó vénával vagy műérrel áthidaljuk) vagy érpótlás (tipikusan értágulatok, aneurizmák esetén alkalmazott módszer: a beteg szakaszt eltávolítjuk és saját vagy műérrel pótoljuk).
A bőrben felületesen, normális esetben is jelen lévő kapillárisok kitágulhatnak, láthatóvá válhatnak. A pókhálóvénáknak, seprűvénáknak nevezett képletek az idő előre haladtával tovább tágulhatnak, újabb és újabb erek válhatnak láthatóvá. A kitágult vénák számának növekedésével a bőrből kiemelkedhetnek, ebben a fázisukban már panaszokat is okozhatnak. Az elmúlt évek során rendelőkben 5000 sikeres kezelésre került sor. Tekintse meg galériánkat
Nagyobb mértékű visszértágulatok is sikeren kezelhetők rádiófrekvenciás eljárással. Nagy vénás nyomás esetén a láb bedagadhat, nehézlábérzés, éjszakai lábikragörcs jelentkezhet. Súlyos esetben bokatájéki barnás elszíneződés jelenhet meg, mely fekély kialakulását eredményezheti. A rendelőnkben használt F Care Systems EVRF rádiófrekvenciás eszköze az első olyan készülék hazánkban, mely egyszerre alkalmas a nagy visszértörzsek műtéti kezelésére és a kis oldalágak, illetve felületes pókhálóvénák eltüntetésére. A készülék segítségével az alsó végtagi visszértágulatok a bőrön ejtett egyetlen apró metszésből megoperálhatók, eltüntethetők. Részletesen a rádiófrekvenciás műtéti eljárásról
Erre a kérdésre hiteles választ csak a részletes vizsgálatok által felállított diagnózis birtokában lehet adni, hiszen a visszérbetegségnek súlyossági foktól függően több stádiuma van.
A visszérbetegség minden stádiumában alkalmazható kompressziós kezelés, azaz a lábszárak összenyomása útján az izompumpa funkció javítása. A kompressziós kezelések eszköze a rugalmas pólya és a különböző gyógyharisnyák. A kompressziós kezelés eredményeképp a billentyűk záródása javul és a szövetek oxigénellátottsága fokozódik. Belsőleg szedendő, erek állapotát javító készítmények is forgalomban vannak, illetve külsőleg alkalmazható kenőcsök, krémek is enyhíthetik a tüneteket. A megfelelő terápia kiválasztása azonban a kezelő orvos tájékoztatásán alapuló közös döntés kell, hogy legyen.
Tisztelt Pácienseink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy rendelőnk a megszokott nyitvatartás mellett üzemel. Bővebb információ