Szívpanaszai vannak? Magas vagy ingadozó a vérnyomása? Családjában előfordult már szívinfarktus? Vizsgáltassa ki magát! Ez nem csak önmaga, hanem családtagjai miatt is fontos! Az időben felismert kockázati tényezők és betegségek növelik a gyógyulás esélyét és javítják az életkilátásokat.
A szív- és érrendszeri betegségek Magyarországon a leggyakoribb megbetegedések közé tartoznak. A nők esetében a menopauza időszakában különösen gyakori, mivel hatására megnő a koleszterinszint, ami a szívbetegségek egyik fő kockázati tényezője. Gyakori megbetegedés a koszorúér betegség, a szívelégtelenség, szívritmus zavar, az artériás és vénás betegségek. Megelőzésükben segíthet a mozgás, a helyes táplálkozás és a rendszeres orvosi vizsgálat.
Panaszaival forduljon bizalommal Dr. Sperr Erzsébet, belgyógyász, kardiológus szakorvosunkhoz!
![]() |
Dr. Sperr Erzsébet, belgyógyász, kardiológus |
Dr. Sperr Erzsébet a Budapest XVI. kerületi Önkormányzati Szakrendelő kardiológiai szakrendelésének vezetője. Több mint 30 év kardiológiai osztályos gyakorlattal rendelkezik, emellett a kardiológiai rehabilitáció, az intenzív kardiológiai ellátás és a non-invazív kardiológiai vizsgáló módszerek (echokardiográfia, Holter, ergometria) területén szerzett szakmai tapasztalatot. A gyógyszeres terápia mellett munkája fontos része az életmód tanácsadás.
Jól felszerelt rendelőnkben a kardiológiai gyógyító tevékenység az alábbi fázisokat foglalja magában:
Általános kardiológiai kivizsgálás során az alábbi vizsgálati módszereket alkalmazzuk:
Rendelőnkben figyelmet fordítunk a kardiológiai szempontból kiemelt kockázati körbe tartozó páciensek kezelésére is:
Kiemelt kockázati tényezők:
Helyi érzéstelenítést alkalmazunk, szükség esetén intravénás érzéstelenítéssel kiegészítve. A műtét során a lézerszál vagy rádiófrekvenciás (RF) katéter bevezetése előtt az operált területet hígított helyi érzéstelenítő oldattal fecskendezzük körbe, a pontos adagolást ultrahang segítségével ellenőrizzük. A helyi érzéstelenítő hatására a fájdalomérzés az érintett területen megszűnik, azonban a tapintást továbbra is érzi a beteg, ez azonban egyáltalán nem kellemetlen. A vénatörzsek lézeres vagy rádiófrekvenciás (RF) kezelése során a visszér jelentősen felmelegszik, ennek a hőnek egy része a környezetre is átadódhat, mely helyi melegedés formájában észlelhető, azonban ez sem éri el a fájdalom szintjét. Ha mindezek ellenére mégis kellemetlen érzés, fájdalom jelentkezne, a műtétnél jelen lévő altató orvos intravénás fájdalomcsillapítóval, nyugtatóval kiegészíti a műtéti érzéstelenítést.
Tisztelt Pácienseink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy rendelőnk a megszokott nyitvatartás mellett üzemel. Bővebb információ