Leírás:
1971-ben születtem Budapesten. 1996-ban végeztem a SOTE-n, 2002-ben általános sebészetből, 2007-ben érsebészetből szereztem szakvizsgát, 2009 óta igazságügyi sebész orvoszszakértőként is tevékenykedem.
2004 óta foglalkozom érbetegekkel, 2005 óta a városmajori érsebészeti klinika munkatársaként, 2016 óta osztályvezető főorvosként. Tevékenységem kiterjed a nyaki, mellkasi, hasi és végtagi verőerek nyitott, endovascularis és hibrid beavatkozásaira, a visszérbetegek nyitott és endovénásműtéteire. Évek óta veszek részt daganatos betegek érsebészeti beavatkozást igénylő kiterjesztett műtéteiben (ortopédia, urologia).
Az egyetemi évek alatt rendszeres oktatói és előadói tevékenységet végzek magyar és angol nyelven, számos szakorvosjelölt mellett folytattam tutori tevékenységet és részt veszek az angiologus és érsebész kollégák továbbképzésében.
Továbbképzések:
2012: VNUS Symposium, Alkmaar, Netherlands
2013: Anaconda Vascular workshop, Glasgow, Scotland
2014: AAA EVAR Advanced emergency treatment, Bottrop, Germany
2016: Advanced aortic workshop, Lille, France
2017: Management of Aortic Rupture, Zurich, Switzerland
2018: GCP tanfolyam
Mint minden kórképnek, a visszérbetegség kialakulásának is számos rizikótényezője van. Az örökletes hajlam a vénás betegségek megjelenésében is komoly szerepet játszik, a kórkép családi halmozódásának előfordulása esetén, az utódokban nagyobb eséllyel alakul ki visszeresség. Amennyiben visszérbetegség az egyik szülőnél jelentkezik, a gyermeknek, ötven százaléka esélye van arra, hogy esetében is jelentkeznek visszeres problémák.
Ha mindkét szülő visszérbetegségben szenved, az utódoknál "már" hatvan százalék az esély arra, hogy életük során visszérbetegség alakul ki. Hangsúlyozni kell azonban, hogy számos életmódbeli tényező is befolyásolja a kórkép megjelenését, így azok, akiknél családi "örökség" a visszeresség, tudatos életvezetéssel segíthetnek a visszeresség kialakulásának megelőzésében, illetve a kórkép megjelenésének késleltetésében.
Visszérpanaszok esetén forduljon bizalommal visszérgyógyászati magánrendelésünkön Dr. Szabó Attila érsebész, visszérspecialistához!
Helyi érzéstelenítést alkalmazunk, szükség esetén intravénás érzéstelenítéssel kiegészítve. A műtét során a lézerszál vagy rádiófrekvenciás (RF) katéter bevezetése előtt az operált területet hígított helyi érzéstelenítő oldattal fecskendezzük körbe, a pontos adagolást ultrahang segítségével ellenőrizzük. A helyi érzéstelenítő hatására a fájdalomérzés az érintett területen megszűnik, azonban a tapintást továbbra is érzi a beteg, ez azonban egyáltalán nem kellemetlen. A vénatörzsek lézeres vagy rádiófrekvenciás (RF) kezelése során a visszér jelentősen felmelegszik, ennek a hőnek egy része a környezetre is átadódhat, mely helyi melegedés formájában észlelhető, azonban ez sem éri el a fájdalom szintjét. Ha mindezek ellenére mégis kellemetlen érzés, fájdalom jelentkezne, a műtétnél jelen lévő altató orvos intravénás fájdalomcsillapítóval, nyugtatóval kiegészíti a műtéti érzéstelenítést.
Tisztelt Pácienseink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy rendelőnk a megszokott nyitvatartás mellett üzemel. Bővebb információ