1983-ban végeztem a SOTE Általános Orvostudományi Karán, Budapesten. Szakvizsgáimat belgyógyászatból 1989-ben, kardiológiából 1992-ben tettem le. 1990-től kezdtem dolgozni az Országos Kardiológiai Intézetben, mely intézettel a mai napig szoros kapcsolatban állok. Több alkalommal jártam szakmai tanulmányúton és gyakorlaton az Egyesült Államokban, egy évet dolgoztam Floridában, majd megismertem a Los-Angeles- i Cedars-Sinai Hospital, és a rochesteri Mayo Clinic orvosi gyakorlatát. Kardiológusként dolgoztam Angliában is. Több mint tíz éve dolgozom a magánegészségügyben.
Kiemelten fontosnak tartom a preventív orvoslást, a rendszeres szűrővizsgálatokon való részvételt, hiszen ezek segítségével komoly egészségügyi problémák megelőzhetőek. Nagy tapasztalatom van a belgyógyászat-kardiológiai megbetegedések teljes spektrumának diagnosztikájában, az ezekhez és kapcsolódó megelőző vizsgálatok elvégzésében. Tagja vagyok a Magyar és az Európai Kardiológusok Társaságának.
Weboldala itt érhető el!
Helyi érzéstelenítést alkalmazunk, szükség esetén intravénás érzéstelenítéssel kiegészítve. A műtét során a lézerszál vagy rádiófrekvenciás (RF) katéter bevezetése előtt az operált területet hígított helyi érzéstelenítő oldattal fecskendezzük körbe, a pontos adagolást ultrahang segítségével ellenőrizzük. A helyi érzéstelenítő hatására a fájdalomérzés az érintett területen megszűnik, azonban a tapintást továbbra is érzi a beteg, ez azonban egyáltalán nem kellemetlen. A vénatörzsek lézeres vagy rádiófrekvenciás (RF) kezelése során a visszér jelentősen felmelegszik, ennek a hőnek egy része a környezetre is átadódhat, mely helyi melegedés formájában észlelhető, azonban ez sem éri el a fájdalom szintjét. Ha mindezek ellenére mégis kellemetlen érzés, fájdalom jelentkezne, a műtétnél jelen lévő altató orvos intravénás fájdalomcsillapítóval, nyugtatóval kiegészíti a műtéti érzéstelenítést.
A visszérbetegségek következtében a lábszár, a lábujjak vérellátása károsodik. A vénákban pangó vér lerakja a benne lévő színezőanyagokat, ezáltal a bőrön kiütések jelentkeznek. Az elhasznált, kötőszövetekbe szivárgó vér károsítja a szöveteket, azok veszítenek rugalmasságukból. A gyulladt, száraz, elvékonyodott bőr sokkal kevésbé lesz ellenálló a fertőző betegségekre, hamarabb elterjedhetnek a gombás betegségek. A trombózis és az orbánc a bőr apró repedései miatt alakulhat ki.
Néhány év elhanyagolt visszérprobléma már a láb fekélyesedéséhez vezethet.
A következmények elkerülése érdekében érdemes tehát eltávolítani a tágult visszereket. Súlyos esetekben mindenképp sebészi beavatkozás szükséges, amely már a panaszmentes időszakokban is javasolt. Ezzel megelőzhetőek a fájdalmas következmények.
Injekciós kezeléssel leginkább a bőrvénákat tudják kezelni. Ilyenkor gyulladáskeltő anyagot juttatnak a vénafalba, amellyel összetapasztják a beteg vénák falát, így elzárva azokat a keringésből.
Visszérproblémákkal forduljon szakorvoshoz! Várjuk Önt is budapesti visszérgyógyászati magánrendelőnkben!
Tisztelt Pácienseink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy rendelőnk a megszokott nyitvatartás mellett üzemel. Bővebb információ